Húsvéti menű

Aperitif: Vilmoskörte pálinka   
  Leves:
Tárkonyos bárányragu-leves
Előétel:
Möcsényi chardonnay (Zwack Kereskedőház 2008 évjárat)
Előétel:
Nyúlérmék tavaszi fűszerkéregben magvas palacsintafánkkal
Főétel:
Egri leányka
(Thummerer Vilmos 2007 évjárat)
Főétel:
Idei rántott csirke rizi-bizivel, rácsos burgonyával csirkemártással
Desszert: Tokaji Muskat Lunel (Láng-Lauder 2005 évjárat) Desszert:
Császármorzsa sárgabarackízzel 
Natur Aqua Fekete kávé
   

Tárkonyos bárányragu-leves

Forró olívaolajban megpirítjuk a finomra vágott hagymát, beletesszük a faggyútól nagyrészt megtisztított, felkockázott bárányhúst (ha egy kicsi faggyú marad rajta, erőteljesebben kijön a bárányhús sajátos íze). Sózzuk, borsozzuk, beledobjuk a babérleveleket. Hozzáadjuk a kockára vágott sárgarépát, fehérrépát és zellert - úgy mutatós, ha a zöldség kb. ugyanakkora kockákra van vágva, mint a hús. Beleaprítjuk a fokhagymát is, és az így összeállt zöldséges húst erősebb tűzön kavargatva jól lepirítjuk. Amikor a hús már majdnem puha, kevés liszttel megszórjuk, azzal is lepirítjuk, aztán a vízzel vagy a húslevessel feleresztjük. Ha van friss tárkonylevelünk, akkor vágjuk finomra, és bőségesen hintsük meg vele a főzésben lévő levest, de tegyünk hozzá petrezselymet is. Ha nincs friss tárkony, akkor használjunk bőségesen a petrezselymet, és a már előzőleg tárkonyecetbe áztatott szárított, morzsolt tárkonylevelet. A zöldfűszerekkel együtt főzzük, míg a hús teljesen puha lesz.

Nyúlérmék tavaszi fűszerkéregben magvas palacsintafánkkal

A nyúlfilékből négy egyforma érmét szelünk, majd az egy kanál vajjal elkevert olajban mindkét felét 2 percig sütjük. Sóval, borssal megszórjuk, kevés alaplevet öntünk hozzá, majd 2-3 percre előmelegített sütőbe tesszük. A pecsenyelevet lekeverjük a maradék vajjal. A salátátt egy tálra tesszük, meglocsoljuk kevés ecettel és olivaolajjal, majd rátesszük a húsokat. Végül a pecsenyelevet ráfolyatjuk, és már kínálhatjuk is.

Idei rántott csirke rizi-bizivel, rácsos burgonyával csirkemártással

A rántott csirkénkhez a csirkecombokat megtisztítjuk, bőrét lehúzzuk. A bőr tele van koleszterinnel ami ugye nem hiányzik a szervezetünknek. Alaposan megmossuk.
A vastag részét bevágjuk, a húst szétterítjük és besózzuk. És félretesszük, hogy a hús a sót jól magába szívja.
Felütjük a tojásokat egy edénybe, alaposan felverjük, majd két másik edényt előveszünk, az egyikbe lisztet a másikba zsemlemorzsát teszünk.
A fokhagymát összezúzzuk és belekeverjük a felvert tojásba.
Ezt követően megkezdhetjük a rántott csirkének való húsunk panírozását.
Elsőként a lisztbe forgatjuk, majd a tojásba, végül a zsemlemorzsába.
Amíg a panírozást végezzük a tűzhelyen az edényben az olaj felforrósodik.
Amint minden csirkehúsunk bundában van, levesszük a gáz lángját kicsire és elkezdjük lassú tűzön sütni a rántott husinkat.
A képen a lent található köret leírása lentebb található.
Rizibizi kukoricával:
A rizibizinkhez, kevés olajon odatesszük a rizst a tűzhelyre, egy picit kevergetjük. Majd beletesszük a borsót és a kukoricát..
Körülbelül 10 perc dinsztelés után, mikor már látjuk, hogy a kukorica és a borsó kezd összeesni, rászórjuk az apróra vágott petrezselymet, ezzel jól elkeverjük.
Felengedjük vízzel, hogy éppen csak ellepje, megsózzuk és hirtelen felforraljuk.
Amint felforrt elzárjuk alatta a gázt, az edény fedelével letakarjuk és ráborítunk egy konyharuhát, hogy a gőz ne tudjon kiszökni.
Körülbelül 10 perc alatt a saját gőzében megpuhul a rizibizink és a kukoricánk.

Császármorzsa sárgabarackízzel 

A darát, a lisztet, a cukrot, tejet összekeverjük, beledobjuk a mazsolát és sokáig (2-3 óra) hagyjuk állni. Majd hozzáadjuk a tojások sárgáját, a felvert fehérjét, a reszelt citromhéjat.

A vajat felhevítjük, ebben sütjük, kavargatjuk, összetörjük, pirítjuk. Van aki a sütőbe teszi, és ott süti tovább, én nem szoktam, nagyobb serpenyőben is elkészül, saját sárgabarackdzsemmel a legfinomabb